Just another weblog
Thursday December 13th 2018

Gdzie sprawdzić wiarygodność biura podroży?

Upadek biura podróży nie jest dziś rzadkością. Zdarza się to nawet tym o ugruntowanej pozycji, działającym na rynku od lat. Jeśli akurat jesteś na wyjeździe z takim biurem, najprawdopodobniej po powrocie czeka Cię walka o odzyskanie wpłaconych pieniędzy. Warto więc upewnić się, komu poświęcamy swój czas i pieniądze.

Gdzie udać się po informacje?

Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych to miejsce, gdzie powinniśmy udać się w pierwszej kolejności. Znajdziemy tu informacje czy biuro podróży jest zarejestrowane i posiada zezwolenia na prowadzenie działalności. Jeśli biuro jest wykreślone lub toczy się wobec niego postępowanie- lepiej nie ryzykować.

Urząd Marszałkowski w miejscu zarejestrowania biura udzieli informacji czy posiada ono ubezpieczenie oraz do kiedy jest ważne. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniemy zwrot wpłaty w przypadku upadłości, a w miejscu pobytu wakacyjnego będziemy mieć zapewniony hotel i transport.

Biura podróży obowiązkowo podlegają wpisowi do Rejestru Sądowego. Można tu sprawdzić, czy wybrane przez nas znajduje się w stanie upadłości lub kto jest w zarządzie spółki. Nie znajdziemy tu jednak spółek wykreślonych i tych, które niedawno ogłosiły upadłości.

Na stronie CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) znajdziemy informacje o jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Sprawdzimy tu, czy wobec biura nie wszczęto postępowania upadłościowego oraz kto posiada pełnomocnictwo do dokonywania czynności prawnych w jego imieniu.

Świadomy konsument powinien sprawdzić każde z tych miejsc. Jeśli jednak skusiłeś się na wczasy last minute, wyjazd tuż- tuż, a biuro podróży nie jest Ci znane- sprawdź choć jedno z nich.

Reklama: najlepszy hotel w Białystoku – https://www.bestwestern.pl/booking-path/hotel-details/best-western-hotel-cristal-bialystok-81007

More from category

All inclussive-dla kogo?
All inclussive-dla kogo?

Wakacje all inclusive są najchętniej wybieraną spośród dostępnych opcji wypoczynku. Szczególnym zainteresowaniem [Read More]

Urlop z biurem podróży? Sprawdź na czym stoisz
Urlop z biurem podróży? Sprawdź na czym stoisz

Wbrew pozorom świadomość Polaków co do wycieczek z biurem podróży ma się dobrze, a nawet rośnie. Blisko 90 [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives