Just another weblog
Thursday December 13th 2018

All inclussive-dla kogo?

Wakacje all inclusive są najchętniej wybieraną spośród dostępnych opcji wypoczynku. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi oraz osób podróżujących samotnie. Poniesiona zgodnie z umową opłata za wyjazd, obejmuje zarówno zakwaterowanie, transport jak i całkowite wyżywienie oraz napoje (bezalkoholowe i alkoholowe) bez limitu (dostępne w określonych restauracjach i barach na terenie hotelu i plaży).

W ofercie all inclusive mamy również możliwość korzystania z infrastruktury hotelowej (np. siłownia, SPA). Dostępne udogodnienia są ustalane indywidualnie w każdym hotelu, może on też wyznaczyć konkretne godziny, w których goście mogą korzystać z barów, restauracji i atrakcji.

Zaletą all inclusive jest to, że podczas wyjazdu nie musimy martwić się o wyżywienie.

Jest to szczególnie korzystne, gdy podróżujemy w większej grupie lub z dziećmi. Hotele oferujące wczasy all inclusive zwykle udostępniają gościom wiele ciekawych atrakcji i sposobów spędzania czasu, z których możemy bez przeszkód korzystać.

Nie jest to jednak oferta idealna.

Jeśli zechcemy wziąć udział w zorganizowanej wycieczce poza obręb hotelu, zwykle są to opcje dodatkowo płatne (tzw. wycieczki fakultatywne). Goście wypoczywający na wczasach all inclusive zdecydowanie więcej czasu spędzają w samym obiekcie, tracąc okazję do poznawania nowego miejsca.
Jeśli jesteś osobą lubiącą aktywnie poznawać nowe otoczenie i nie chcesz spędzać urlopu nad hotelowym basenem- to nie opcja dla Ciebie. Prawdopodobnie nie będziesz mieć czasu, by wracać do hotelu na wyznaczone posiłki i w efekcie będziesz stołować się poza nim. Takim sposobem zapłacisz za wyżywienie dwa razy.

Ciesząc się swobodą, można również łatwo wpaść w dodatkowe koszty, nie sprawdzają, z czego można korzystać bezpłatnie. Przy wymeldowywaniu hotel wystawi wówczas dodatkowy rachunek za wykorzystane, odpłatne usługi.

More from category

Urlop z biurem podróży? Sprawdź na czym stoisz
Urlop z biurem podróży? Sprawdź na czym stoisz

Wbrew pozorom świadomość Polaków co do wycieczek z biurem podróży ma się dobrze, a nawet rośnie. Blisko 90 [Read More]

Gdzie sprawdzić wiarygodność biura podroży?
Gdzie sprawdzić wiarygodność biura podroży?

Upadek biura podróży nie jest dziś rzadkością. Zdarza się to nawet tym o ugruntowanej pozycji, działającym na [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives